Hor.OtTitres.com

Acne pazuha - frustrirajuće, ali popravljiv

Velika bubuljica ispod ruke - nego da ga ukloniti od tamo?

sadržaj:

Akne ispod pazuha, kao iu drugim dijelovima tijela, uzrokujući neku vrstu neugodnosti. Oni su, naravno, može biti skriven ispod odjeće, ali da neće nestati. Kako biste izbjegli pojavu akni trebate znati razlog zašto se oni pojave, te poduzeti sve moguće preventivne mjere.

Akne tijekom puberteta

Jedan od uzroka akni u pazuha može postati upaljene folikuli koji se javlja u tzv tranzicije u odrasloj dobi. Ove pjege ne treba pritisnuti kako ne bi nositi infekciju. Oni nisu bolest, a nestaju nakon puberteta.

Broj takvih mjesta mogu se smanjiti mjera za jačanje imunološkog sustava i pridržavati potrebnu higijenu.

Ira:

Imam znoj ispod pazuha, a lonac ima neugodan miris otporan. Redovita uporaba dezodoransa i gotovo svaki dan, obrije regrown kosu. Osim toga pojavljuju se sve ostalo konstanta pazuha mrlja.

depilacija britva

Jedan od glavnih uzroka acne ispod pazuha mogu postati brijanje.



Poznato je da je za vrijeme brijanja ne samo da odsječeni „od korijena” dlake, ali i oštetiti gornji sloj epiderme, koji služi kao zaštita od znoja i lojnih žlijezda. Grubo brijanje može dovesti do oštećenja ili začepljenja kanala i žlijezde, kao rezultat toga, glatke check-patogene bakterije. Oni, pak, su uzročnici upale koja dovodi do akni.

Ako se, nakon uklanjanja dlaka britva iritacije i prištića, onda morate zaustaviti ovu metodu uklanjanja dlačica i pričekajte da se akne ne odem. U suprotnom postoji rizik od infekcije prenijeti na zdravu kožu.

Ako primijetite nakon brijanja akne - to može značiti da:

  • Lopatice tupog na spremniku;
  • Nakon primjene prethodnih lopatice su bile isprane loše da pridonio rast bakterija;
  • Isto britva koristi nekoliko ljudi.

Velika bubuljica pod rukom - što učiniti s njom?Depilacija britva učiniti najbolje nakon kupanja (tuš) i bodljikavom žicom u smjeru rasta dlačica i, u svakom slučaju, ne protiv rasta dlačica.

znojenje

Drugi, ne manje važan, razlog može biti prekomjerno znojenje u području pazuha.

Znojenje - vrlo važan proces za tijelo termoregulaciju, proizvedene na štetu žlijezda znojnica. Bitna je osigurati znoja zaštitnog sloja površine kože, koja se javlja s miješanjem u masti žlijezde znojnice, i šalje ga van kroz kanale.

Veći broj apocrine žlijezda smještenih u pazuhu. U operaciji, žlijezda sekretorne stanice uništene, i stoga, lonac postaje viskozna i ima specifičan miris. Većina aktivnih apocrine žlijezde javlja tijekom puberteta, što objašnjava pojavu akni pazuha u toj dobi. U više poodmakloj dobi aktivnost ove žlijezde slabi.

Rezultati rada apocrine, lojnica i znojnica kombinirati stvoriti sve povoljne uvjete za kolonizaciju i aktivnom razvoju bakterija koje uzrokuju upalu folikula dlake i žlijezda kanala, što može dovesti do akni. To je razlog zašto je vrlo važno za ljude sa sličnim fenomenom da slijede pravila osobne higijene i korištenje antiperspiranata redovito.

Korištenje raznih dezodoransa ne dobili osloboditi od pretjeranog znojenje, jer su proizvod industriji parfema i vremena „maskiranje” miris dezodoransa može izazvati dermatitis.

Andrew:

pojavio sam se u pazuh velikom liječničkom osoblju bubuljica. Sjetio sam se kako je kao dijete sam skočio na istoj nozi, a majka stavi mu neki kolač a ujutro ga je otkrio i vratio se (sada znam to je bio čir). So. stavio sam komad noći aloja bubuljica, otkriveno je u jutarnjim satima, ali nisam vidjela kralježnice, iscijediti i pokušao, ali to je vrlo bolno, a ja ga ostavi na miru. Ne samo da je bubuljica ne zacijeli, pa tri dana pored njega iskočio točno onako velik i boljuchih.Acne pazuha - kako ga izbjeći

Inverzne acnes (suppurativny hydradenitis)

obrnut akne ili suppurativny hidradenitis odvija u pazuhu što bolni potkožne brtve sadrže infiltracije, koji će se na kraju otvorena na površini i tvore fistular otvor kroz koji razdvaja gnojni ili saniopurulent mas.

U jedinične ćelije su rijetki, u većini slučajeva, lezija sastoji se od nekoliko međusobno povezanih elemenata, koji izaziva stvaranje fistule. Razlozi za takve bolesti je sekundarna upala apocrine žlijezde.

Takva akne pojavljuju nakon puberteta i često se promatraju u teškim oblicima akni kod ljudi koji su pretilo. Pridonose nastanku ove bolesti mogu svrbjeti u pazuhu ili trenje u dodiru s odjećom.

Suppurativny hidradenitis je kroničan i ima tendenciju ponavljati.

Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan
Kao što je korištenje umeće odozdo znojKao što je korištenje umeće odozdo znoj
Folk lijekovi za akne na licu: Recepti maske i parne kupeljiFolk lijekovi za akne na licu: Recepti maske i parne kupelji
Kako se prijaviti kamfor alkohola od akni?Kako se prijaviti kamfor alkohola od akni?
Kako se nositi s mirisom znoja?Kako se nositi s mirisom znoja?
Pro i uklanjanje dlaka iz tijela kontraPro i uklanjanje dlaka iz tijela kontra
Vrste i simptomi hiperhidroze (prekomjerno znojenje)Vrste i simptomi hiperhidroze (prekomjerno znojenje)
Acne pazuha - Lakše je spriječiti nego liječiti!Acne pazuha - Lakše je spriječiti nego liječiti!
Ožiljci postugrevye. Što je to i kako da biste dobili osloboditi od njihOžiljci postugrevye. Što je to i kako da biste dobili osloboditi od njih
Uzrokuje oticanje ispod pazuhaUzrokuje oticanje ispod pazuha
Što su vitamini od pijenja mrlje na licuŠto su vitamini od pijenja mrlje na licu
» » Acne pazuha - frustrirajuće, ali popravljiv

Hor.OtTitres.com
Bolest Analize Dijagnostika Medicina Pripravci Oprema Zdravlje Trudnoća i porođaj Ethnoscience Odgovori na pitanja Miscelanea